În primele şase luni ale acestui an, încasările din publicitate ale mass-media americane au scăzut pe toate palierele, iar estimările nu sunt optimiste, scrie Adevărul.
Se golesc buzunarele presei din SUA
Ultimele date furnizate de Biroul Român de Audit al Tirajelor (BRAT), pentru perioada aprilie-iunie 2008, arată că presa scrisă cotidiană a înregistrat scăderi ale tirajului vândut, punctează tot Adevărul.
Scade tirajul presei autohtone
După ce a scos anul trecut din grilă “Lumea citeşte” prezentată de Ioan T. Morar, TVR 1 vine în toamna cu o nouă propunere culturală pe format asemănător, talk show-ul “Citeşte şi dă mai departe”, moderat de criticul literar Marius Chivu, scrie Cotidianul.
TVR citeşte iar
Tot Cotidianul vorbeşte de relansarea postului Realitatea FM, care face parte din acelaşi grup media.
Realitatea FM se relansează
Financiarul punctează impactul crizei economice din Statele Unite asupra posturilor TV online.
Publicitatea intra pe TVonline
Semnal ActiveWatch: Derapaje grave ale presei în reflectarea protestelor... »
Realitatea Media a primit licenţă pentru prima televiziune regională.... »
Teo demisionează din Parlament... »
Posturile pe care cabliștii sunt obligați să le aibă în grilă... »
Antena 3 a făcut ce n-a reușit Antena 1: a bătut Pro TV trei zile la rând... »
Divele Andreea Marin și Mihaela Rădulescu ies din topul celor mai mediatizate... »
Lumea se apuca de citit mai mult pe internet… e parca prea gratis.
cred ca e o greseala in articolul din adevarul preluata si aici. Ultima livrare sna masoara perioada 23 Aprilie 2007 – 13 Aprilie 2008 si nu aprilie-iunie 2008.
@cIneva: deja presa online a depasit in trafic/audienta printul clasic
@Bogdan
nu e greseala – acolo nu se vorbeste de valul sna care este aprilie 07 – aprilir 08.
Este o medie a tirajului pe lunile aprilie -iunie.
Stirea este preluata de pe Mediafax.
In prima varianta de pe Mediafac …existau unele mici (mari) greseli, gen scaderi drastice pentru Adevarul.
Au corectat in timp util.