Skip to main content

Eurosport 2 va transmite în direct meciul Halep - Kuznetsova, din sferturile de finală de la Roland Garros

simona_halep_realitatea

Publicitate

UPDATE. Meciul Smona Halep – Svetlana Kuznetsova ar trebui să înceapă după ora 18.00. Partida a fost amânată din cauza vremii nefavorabile.

Partida Simona Halep – Svetlana Kuznetsova din sferturile de finală de la Roland Garros va fi transmisă în direct şi în exclusivitate pe Eurosport 2, astăzi, de la ora 15.00.

Meciul de astăzi contează pentru accederea în semifinalele turneului de Mare Şlem din Franţa.

În optimi, Simona s-a impus cu 6-4, 6-3 în confruntarea cu Sloane Stephens. A fost a patra întâlnire directă între Halep şi Stephens, jucătoarea din Statele Unite având un palmares pozitiv, 2-1.

Pentru un loc în semifinalele de la Roland Garros, Simona Halep va juca împotriva rusoaicei Svetlana Kuznetsova. A 27-a favorită la startul competiţiei, Kuznetsova a trecut în optimi de Lucie Safarova. Au fost 4 meciuri directe între Halep şi Kuznetsova, victoriile fiind împărţite în mod egal.

Autor: Carmen Maria Andronache carmenpaginademedia.ro