Skip to main content

PROGRAM. Jocurile Olimpice, astăzi la TV. Ce competiții au programat TVR 1, TVR 2, TVR 3 și TVR HD

 
PROGRAM. Jocurile Olimpice, astăzi la TV. Ce competiții au programat TVR 1, TVR 2, TVR 3 și TVR HD

TVR 1, TVR 2, TVR 3 și TVR HD vor găzdui în cea de șasea zi a Jocurilor Olimpice de la Rio zeci de competiții.

Publicitate

Paginademedia.ro prezintă în continuare programul Olimpiadei de la Rio 2016, în cea de-a șaptea zi, joi, 12 august.  

TVR 1

  • 15.30-19.10: Atletism (comentează Monica Bucur), transmisiune directă
  • 14.30–17.40: Canotaj (cu participare România, la probele de dublu vâsle şi dublu rame, comentează Sorin Hobana), transmisiune directă, alternativ cu (vezi mai jos)
  • 20.00-20.40: Olimpicii României (moderator Costin Deşliu), transmisiune directă
  • 20.40–22.10: Handbal feminin: România-Spania (comentează Dragoş Cojocaru), transmisiune directă
  • 22.10-22.35: Studio handbal (moderator Costin Deşliu), simulcast TVR HD, transmisiune directă
  • 22.40–00.10: Handbal feminin: Muntenegru-Norvegia (comentează Dragoş Cojocaru), simulcast TVR HD, transmisiune directă
  • 01.00–02.45: Baschet masculin: SUA-Serbia (comentează Emil Hossu-Longin), simulcast TVR HD, transmisiune directă, alternativ cu (vezi mai jos)
  • 02.20–05.25: Atletism finale (cu participare România: Florina Pierdevară, 1500m, comentează Monica Bucur), simulcast TVR HD, transmisiune directă

TVR 2

  • 01.00-03.00: Haltere - masculin (cu participare România - Gabriel Sîncrăian, cat. 85 kg, comentează Octavian Pescaru), transmisiune directă
  • 22.00-00.00: Judo, masculin +100, ceremonie premiere (cu participare România - Daniel Natea, comentează Dragoş Bocanaciu), transmisiune directă
  • 04.00-05.30: Nataţie (comentează Emil Hossu Longin), transmisiune directă

TVR 3

  • 18.00: Tenis (comentează Daniel Chican), transmisiune directă
  • 15.30 – 20.00: Canotaj (comentează Monica Bucur, Sorin Hobana)/Judo (masculin + 100, comentează Dragoş Bocanaciu) / Haltere (comentează Octavian Pescaru) / Tenis de masă (16.00-19.00, feminin, echipe tur 1, cu participare România: Daniela Dodean Monteiro, Elizabeta Samara, Bernadette Szocs, comentează Cătălin Cârnu), transmisiuni directe alternative
  • 19.00-21.40: Nataţie (comentează Emil Hossu Longin), transmisiune directă
  • 21.00-00.00: Tenis de masă, feminin, echipe tur 1 (comentează Cătălin Cîrnu) / Judo (21.30-23.40, masculin +100, ceremonie – ora 00.00, comentază Dragoş Bocanaciu), transmisiuni directe alternative
  • 22.20-22.50: Velodrom finală team pursuit – masculin (comentează Dan Simion, transmisiune directă, alternativ cu Tir cu arcul (bronz + aur – comentează Vlad Bucurescu)
  • 23.00-01.45: Box (comentează Narcis Şelaru), transmisiune directă
  • 02.30-04.15: Volei feminin: Rusia – Japonia (comentază Narcis Şelaru), transmisiune directă
  • 04.35-06.20: Volei feminin: Brazilia – Coreea de Sud (comentează Narcis Şelaru), transmisiune directă

TVR HD

  • 07.00-08.45: Volei masculin: Brazilia-SUA (comentează Costinel Stan şi Mihaela Şelaru), preluare TVR 3 din 11 august
  • 09.00-10.45: Baschet masculin: Nigeria-Spania (comentează Emil Hossu-Longin), preluare TVR 2 din 11 august
  • 10.45-12.30: Baschet masculin: Lituania-Argentina (comentează Bogdan Stănculescu), preluare TVR 2 din 11 august
  • 12.30-14.00: Handbal masculin: Danemarca-Croaţia (comentează Dragoş Cojocaru), preluare TVR 3 din 11 august
  • 14.00-14.30: Jurnal olimpic, simulcast TVR 1
  • 15.00–17.00: Badminton simplu, masculin şi feminin (comentează Vlad Bucurescu, Dragoş Cojocaru), transmisiune directă
  • 17.00–17.50: Volei pe plajă (comentează Costinel Stan), transmisiune directă
  • 18.00–20.40: Tenis masculin, semifinale (comentează Daniel Chican), transmisiune directă (rezervă: Hochei pe iarbă, masculin: India–Canada, comentează Laurenţiu Mandu)
  • 20.40–22.10: Handbal feminin: România-Spania (comentează Dragoş Cojocaru), simulcast TVR 1, transmisiune directă
  • 22.10-22.35: Studio handbal (moderator Costin Deşliu), simulcast TVR 1, transmisiune directă
  • 22.40–00.10: Handbal feminin: Muntenegru-Norvegia (comentează Dragoş Cojocaru), simulcast TVR 1, transmisiune directă
  • 00.20-00.50: Velodrom finala team pursuit, masculin (comentează Dan Simion) / tir cu arcul, masculin, bronz + aur (comentează Vlad Bucurescu, preluare TVR 3 din 12 august
  • 01.00–02.45: Baschet masculin: SUA-Serbia (comentează Emil Hossu-Longin), simulcast TVR 1, transmisiune directă
  • 02.20–05.25: Atletism finale (comentează Dragoş Bocanaciu), simulcast TVR 1, transmisiune directă

Evoluția Românilor la Jocurile Olimpice, 12 august: 

Canotaj

Ionela Lehaci, Geanina Beleagă (2x c.u.) – de la ora 15:00 – finala B

Mădălina Bereș, Laura Oprea (2-) – de la ora 15:30 – finala B

Tenis de masă echipe

Daniela Dodean Monteiro, Elizabeta Samara, Bernadette Szocs – de la ora 16:00 – tur 1

Tenis dublu/dublu mixt

Horia Tecău/Florin Mergea – de la ora 22:30 – finala

Irina Begu/Horia Tecău

*Monica Niculescu și Florin Mergea s-au retras de la dublu mixt

Handbal feminin:

România – Spania, de la ora 20:40, grupa A

Haltere:

Gabriel Sîncrăian (cat. 85 kg) – de la ora 01:00

 

 

Autor: Iulia Bunea iulia.buneapaginademedia.ro

Comentarii

  • Halal transmisia nu e de mirare ca aveti atâtea datorii.dati reluări sau reclame in timp ce se desfășoară atâtea concursuri la diferite discipline
  • Bravo, laudabila initiativa.
    Ma intreb doar de unde stiti aceste detalii clare referitoare la ce transmisiune e pe ce canal din moment ce pe site-ul tvr programul e mult mai neclar...
    Dar foarte bine ca le stiti si ca le dati!

Trimite un comentariu