Skip to main content

FOTBAL. TVR 2 transmite Cupa Confederaţiilor. Programul meciurilor

 
FOTBAL. TVR 2 transmite Cupa Confederaţiilor. Programul meciurilor
foto: goal.com

Program de fotbal în weekend, la TVR 2. Sâmbătă începe cea de-a cincea ediţie a Cupei Confederaţiilor la fotbal, care va avea loc în Rusia. Competiţia, care se întinde pe o săptămână, va fi difuzată de TVR 2 şi TVR HD.

Publicitate

La ce ore sunt programate transmisiunile și care sunt echipele care joacă, în continuare:

Partidele din competiţie au caracter amical, fiind considerate ultimul test înainte de Campionatul Mondial organizat tot în Rusia, în 2018.

Chiar şi aşa, premiile vor fi consistente, astfel: câştigătoarea va primi 5 milioane de dolari, finalista  - 4.5 milioane de dolari, locul 3 - 3.5 milioane de dolari, locul 4 - 3 milioane de dolari - câte 2 milioane de dolari pentru echipele eliminate în faza grupelor.

La Cupa Confederaţiilor vor participa următoarele naţionale:

  • Rusia - gazda Campionatului Mondial din 2018
  • Germania - câştigătoarea Cupei Mondiale din 2014
  • Portugalia - câştigătoarea Campionatului European 2016
  • Chile - căştigătoarea Copa America 2015
  • Australia - căştigătoarea Cupei Asiei 2015
  • Camerun - căştigătoarea Cupei Africii pe Naţiuni 2017
  • Mexic - căştigătoarea Gold Cup 2015
  • Noua Zeelandă - căştigătoarea Cupei Oceaniei pe Naţiuni 2016

Meciurile se vor disputa pe patru stadioane din Rusia: Zenit Arena (Sankt Petersburg), Kazan Arena (Kazan), Otkrytiye Arena (Moscova) şi Fisht Olympic Stadium (Soci) şi vor fi comentate de Marian Olaianos, Emil Hossu-Longin, Dragoş Bocanaciu şi Bogdan Tomulică.

Programul partidelor de la Cupa Confederaţiilor: 

Sâmbătă, 17 iunie

  • 17.50 - Rusia - Noua Zeelandă - transmisiune directă de la Sankt Petersburg

Duminică, 18 iunie

  • 17.50 - Portugalia-Mexic – transmisiune directă de la Kazan
  • 20.50 - Camerun-Chile – transmisiune directă de la Moscova

Luni, 19 iunie

  • 17.50 - Australia-Germania – transmisiune directă de la Soci

Miercuri, 21 iunie

  • 17.50 - Rusia-Portugalia – transmisiune directă de la Moscova
  • 20.50 - Mexic- Noua Zeelandă – transmisiune directă de la Sankt Petersburg

Joi, 22 iunie

  • 17.50 - Camerun-Australia – transmisiune directă de la Sankt Petersburg
  • 20.50 - Germania-Chile – transmisiune directă de la Kazan

Sâmbătă, 24 iunie

  • 17.50 - Mexic-Rusia – transmisiune directă de la Kazan
  • 21.00 - Noua Zeelandă-Portugalia - înregistrarea partidei desfăşurate la ora 17.50 în Sankt Petersburg

Duminică, 25 iunie

  • 17.50 - Germania- Camerun – transmisiune directă de la Soci
  • 21.00 - Chile- Australia - înregistrarea partidei desfăşurate la ora 17.50 la Moscova

Miercuri, 28 iunie

  • 21.00 - Semifinala 1 – transmisiune directă de la Kazan

Joi, 29 iunie

  • 21.00 - Semifinala 2 – transmisiune directă de la Soci

Duminică, 2 iulie

  • 15.00 - Finala1
  • 21.00 - Finala 2

 

Autor: Daniel Puisor redactiapaginademedia.ro

Trimite un comentariu