Skip to main content

Finala UEFA Champions League se vede sâmbătă la Digi Sport, Look Plus şi Telekom Sport

Finala UEFA Champions League de sâmbătă, 1 iunie, se vede pe trei posturi.

Publicitate

Digi Sport 1, Look Plus şi Telekom Sport vor transmite de la ora 22:00 finala 100% englezească dintre Tottenham şi Liverpool.

Toate cele trei posturi vor avea programe speciale înainte şi după meciul de fotbal. Digi Sport va difuza Euro Fotbal înainte şi după meci şi în timpul pauzei dintre reprize. Look Plus va difuza Studio UCL, cu Vlad Măcicăşan de la ora 20:30 şi după miezul nopţii. Şi Telekom Sport va dedica un studio special dedicat finalei, la ora 20:30.

Finala UEFA Champions League se joacă între două echipe englezeşti, Tottenham şi Liverpool şi este a doua finală importantă disputată de echipe din Anglia. Finala Europa League de miercuri s-a jucat între Arsenal şi Chelsea, echipe din Londra.

Liverpool se află la a doua finală consecutivă, după ce anul trecut a pierdut-o în faţa echipei cu cele mai multe trofee ale ligii campionilor, Real Madrid. Tottenham este surpriza finalei, după ce a eliminat Manchester City în sferturi şi revelaţia competiţiei Ajax Amsterdam, în semifinale.

În Premier League, Liverpool a terminat pe locul doi, după o luptă cot la cot cu Manchester City, campioana din acest an. Tottenham Hotspur a obţinut locul patru, după Manchester City, Liverpool şi câştigătoarea Europa League, Chelsea.

Autor: Andreea Iordache andreea.iordachepaginademedia.ro