Skip to main content

CUPA MONDIALĂ 2018. Programul ultimelor meciuri din faza grupelor și primele partide ale optimilor de finală

 
CUPA MONDIALĂ 2018. Programul ultimelor meciuri din faza grupelor și primele partide ale optimilor de finală
fifa.com

CUPA MONDIALĂ 2018. Televiziunea Română a anunțat programul ultimelor meciuri din faza grupelor și tabelul primelor partide din optimi. Acesta din urmă va fi actualizat după încheierea tuturor meciurilor din grupe. 

Începând de săptămâna aceasta o parte din meciuri vor fi difuzate și pe TVR 2, în urma suprapunerii unora dintre acestea. Astfel, din 25 iunie până în 28 iunie, de la ora 17:00, respectiv de la ora 21:00, vor fi difuzate cate două meciuri. 

În fiecare zi, meciurile difuzate de TVR 2 vor fi reluate de TVR 1, după miezul nopţii, de la 00:30. 

Publicitate

Până acum au fost transmise 32 de partide din faza grupelor, adică jumătate din totalul tuturor meciurilor. 

Paginademedia.ro vă prezintă programul meciurilor din ultima fază a grupelor în săptămâna 25 iunie – 1 iulie:

Luni, 25 iunie: 

  • Uruguay – Rusia (Samara), ora 17:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Arabia SaudităEgipt (Volgograd), ora 17:00, la TVR 2
  • Iran – Portugalia (Saransk), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Spania – Maroc (Kalinigrad), ora 21:00, la TVR 2

Marți, 26 iunie:

  •  Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki), ora 17:00, la  TVR 1 și TVR HD
  •  Australia – Peru (Soci), ora 17:00, la TVR 2
  •  Islanda – Croaţia (Rostov), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD
  •  Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg), ora 21:00, la TVR 2

Miercuri, 27 iunie:

  • Coreea de Sud – Germania (Kazan), ora 17:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Mexic – Suedia (Ekaterinburg), ora 17:00, la TVR 2
  • Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Elveţia – Costa Rica (Novgorod), ora 21:00, la TVR 2

Joi, 28 iunie:

  • Japonia – Polonia (Samara), ora 17:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Senegal – Columbia (Volgograd), ora 17:00, la TVR 2
  • Anglia – Belgia (Kalinigrad), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Panama – Tunisia (Saransk), ora 21:00, la TVR 2

 

Primele meciuri din optimile de finală:

 

Sâmbătă, 30 iunie:

  • 30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan) – TVR 1, TVR HD
  • 30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci) – TVR 1, TVR HD

Duminică, 1 iulie: 

  • 1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
  • 1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
     

VEZI audiențele TUTUROR meciurilor de la Mondiale, aici



 

 

Autor: Raul Bambu raul.bambupaginademedia.ro

Trimite un comentariu