
CNA. Sigla Prima TV se "decolorează". Reprezentații Clever Media, compania care deține Prima TV, au făcut o solicitare Consiliului pentru modificarea siglei postului.
Din culorile clasice de roșu și alb, noua sigla va avea un alb transparent, conform solicitării trimise la CNA. Membrii au votat în unanimitate schimbarea. Pro TV a trecut la logo transparent încă din urmă cu trei ani. Și HBO și Eurosport au, de asemenea, tot o siglă transparentă.
FOTO. Vechiul logo Prima TV și noul logo Prima TV
La începutul anului a mai apărut o schimbare în ceea ce privește postul TV. Prima TV a ieșit din lista must-carry, după ce i-a informat pe reprezentanții CNA în luna decembrie. De asemenea, Prima a trecut la HD din noiembrie 2020.
CITEȘTE ȘI: E oficial. Telenovela Prima TV s-a încheiat: CNA a aprobat trecerea licenței la noul proprietar
CITEȘTE ȘI: Mutare surpriză. Noua emisiune a lui Selly se vede și la Prima TV. Postul anunță când trece la HD
CITEȘTE ȘI: GALERIE FOTO. Prima ediție „Focus” în HD, cu Andreea Berecleanu. Prima TV HD, la doi mari operatori de azi
Autor: Daniel Samoilă daniel.samoilapaginademedia.ro
Comentarii
Siglele Antena1 și ProTV se văd și cu fundal pe alb și oricum nu contează
Siglele Pro nu sunt albe, ci gri deschis într-un degradeu subtil. Se văd foarte bine pe alb.
ALB PE ALB NU SE VEDE!!!
Cel puțin așa e în cazul PRO TV și Antena 1...
Și oricum de ce o schimbă cu ceva care e 99% identic cu varianta originală?
Era si timpul