Skip to main content

TVR 1 va difuza mâine seară meciul România - Finlanda

Meci Romania Finlanda

Publicitate

Meciul Finlanda - România, care se va disputa, mâine, de la ora 21.45, în grupa F de calificare la Euro-2016, va fi difuzat, în direct, la TVR 1.

Reprezentativa României a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, pe Arena Naţională, în compania selecţionatei similare a Ungariei, în etapa a doua grupei F din preliminariile Euro-2016. Partida de sâmbătă a fost, de asemenea, difuzată de TVR 1.

AUDIENŢE. Partida România – Ungaria (1-1) a adus ratingul sezonului, cu audienţe care, în minutele de vârf, au sărit de patru milioane de români, potrivit unei analize publicate de Paginademedia.ro.

La nivelul întregii ţări, meciul a fost urmărit, în fiecare minut, de peste 3,3 milioane de români. Aproape 40% dintre românii care se uitau la televizor urmărreau meciul de fotbal de pe TVR 1.

Cu cine se va bate partida de fotbal?

• Antena 1  va difuza pe intertvalul partidei de fotbal filmul Jocul terorii (20.30 - 22.30) şi emisiunea de divertisment Un show păcătos (22.30 - 01.00).
  • Pro TV are în program show-ul MasterChef (20.30 - 22.30), Ştirile Pro TV (22.30 - 23.05) şi filmul În mintea criminalului (23.05 - 00.00).
  • Kanal D are în grilă serialul turcesc "Trădarea" (20.00 -22.15).
  • Prima TV va difuza serialul Mondenii - Best of (20.30 - 22.30), emisiunea Cusurgiii (22.30 - 23.00) şi show-ul tabloid Click (23.00 - 00.00).
Autor: Carmen Maria Andronache carmenpaginademedia.ro