Skip to main content

CUPA MONDIALĂ 2018. Rusia și Arabia Saudită dau startul competiției pe 14 iunie. Programul meciurilor din faza grupelor

 
CUPA MONDIALĂ 2018. Rusia și Arabia Saudită dau startul competiției pe 14 iunie. Programul meciurilor din faza grupelor
foto: Daily Times

Cupa Mondială din Rusia ia startul, 14 iunie, cu un meci al țării gazdă. Partida Rusia - Arabia Saudită va începe la ora 18:00 și va fi difuzată de TVR 1 și TVR HD. Înaintea meciului, TVR va transmite ceremonia de deschidere care va începe de la ora 17:30.

Ceremonia de deschidere va avea loc pe Luzhniki Stadium din Moscova, unde cântărețul englez de muzică pop Robbie Williams și soprana rusă Aida Garifullina vor susține două momente. Fostul campion mondial de origine braziliană Ronaldo va fi prezent și el la deschiderea competiției.

Publicitate

Producătorul Campionatului Mondial va fi Channel One, televiziunea publică din Rusia și va fi regizat de Felix Mikhailov, care se va ocupa de întreaga competiție.

Paginademedia.ro vă prezintă programul meciurilor din grupele Cupei Mondiale 2018:

Vineri, 15 iunie, au loc trei meciuri din grupele A și B:

  • Egipt - Uruguay (Ekaterinburg), ora 15:00, la TVR 1 și  TVR HD
  • Maroc - Iran (Sankt Petersburg), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Portugalia - Spania (Soci), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Sâmbătă, 16 iunie, se vor juca primele meciuri din grupele C și D:

  • Franța - Australia (Kazan), ora 13:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Argentina - Islanda (Moscova, Spartak), ora 16:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Peru - Danemarca (Saransk), ora 19:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Croația - Nigeria (Kalinigrad), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Duminică, 17 iunie, se joacă partidele din grupele E și F:

  • Costa Rica - Serbia (Samara), ora 15:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Germania - Mexic (Moscova, Lujniki), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Brazilia - Elveția (Rostov), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Luni, 18 iunie, au loc meciurile din grupele F și G:

  • Suedia - Coreea de Sud (Novgorod), ora 15:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Belgia - Panama (Soci), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Tunisia - Anglia (Volgograd), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Marți, 19 iunie, se joacă două meciuri din grupa H și se reia grupa A cu un meci:

  • Columbia - Japonia (Saransk), ora 15:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Polonia - Senegal (Moscova, Spartak), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Rusia - Egipt (Sankt Petersburg), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Miercuri, 20 iunie, meciuri din grupele A și B:

  • Portugalia - Maroc (Moscova, Lujniki), ora 15:00, la TVR 1 șiTVR HD
  • Uruguay - Arabia Saudită (Rostov-pe-Don), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Iran - Spania (Kazan), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Joi, 21 iunie, meciurile din grupele C și D:

  • Franţa - Peru (Ekaterinburg), ora 15:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Danemarca – Australia (Samara), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Argentina – Croaţia (Novgorod), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Vineri, 22 iunie, se joacă meciuri din grupele D și E:

  • Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg), ora 15:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Nigeria – Islanda (Volgograd), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Serbia – Elveţia (Kalinigrad), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Sâmbătă, 23 iunie, au loc meciuri din grupele F și G:

  • Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak), ora 15:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Germania – Suedia (Soci), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Coreea de Sud – Mexic (Rostov), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Duminică, 24 iunie, se joacă partide din grupele G și H:

  • Anglia - Panama (Novgorod), ora 15:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Japonia - Senegal (Ekaterinburg), ora 18:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Polonia - Columbia (Kazan), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD

Luni, 25 iunie, au loc ultimele meciuri din grupele A și B:

  • Uruguay - Rusia (Samara), ora 17:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Arabia Saudită - Egipt (Volgograd), ora 17:00, la TVR 2
  • Spania - Maroc (Kalinigrad), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Iran – Portugalia (Saransk), ora 21:00, la TVR 2

Marți, 26 iunie, se vor juca meciurile din grupele C și D:

  • Danemarca - Franţa (Moscova, Lujniki), ora 17:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Australia - Peru (Soci), ora 17:00, la TVR 2
  • Islanda - Croaţia (Rostov), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Nigeria - Argentina (Sankt Petersburg), ora 21:00, la TVR 2

Miercuri, 27 iunie, vor avea loc meciurile grupelor E și F:

  • Mexic - Suedia (Ekaterinburg), ora 17:00, la TVR 2
  • Coreea de Sud - Germania (Kazan), ora 17:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Serbia - Brazilia (Moscova, Spartak), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Elveţia - Costa Rica (Novgorod), ora 21:00, la TVR 2

Joi, 28 iunie, se vor juca ultimele meciuri din faza grupelor, din G și H:

  • Senegal – Columbia (Volgograd), ora 17:00, la TVR 2
  • Japonia – Polonia (Samara), ora 17:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Anglia – Belgia (Kalinigrad), ora 21:00, la TVR 1 și TVR HD
  • Panama – Tunisia (Saransk), ora 21:00, la TVR 2

 

Autor: Andreea Iordache andreea.iordachepaginademedia.ro

Comentarii

  • Uite cine s-au găsit sa vorbeasca,sarantoci din "Las Betivanas,Drogatas,e prostitutas",cam asta e acest serial,care imi provoaca o scarba irecuperabila.Asta e nivelul vostru de cultura,promovat de "elita cuturala"protevista,hai,da,de..Si știrile.. nu cred ca sunt mai bune decât B1sau Realitatea.Pensionara Esca,a început să facă riduri pe la corzile vocale,și matreata in par.
  • "mile", iar o dai in diverse ? Aici este vorba de "Campionatul Mondial", nu de altceva. Si vezi ca nu a fost "peste las fierbinti". "Pro TV" a fost lider pe intervalul serialului.
  • Mile lasa manipularea , stirile si las fierbinti pe primul loc si dupa sa saltat birjari la caruta , ciocul mic nu tine manipularea

Trimite un comentariu