Skip to main content

Jocurile Europene de la Minsk vor fi transmise de TVR. Programul integral al competiției

 
Jocurile Europene de la Minsk vor fi transmise de TVR. Programul integral al competiției

Jocurile Europene de la Minsk, în care vor evolua mai mulți sportivi din România, se vor vedea la TVR.

Publicitate

În perioada 21-30 iunie, TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD şi TVR Moldova vor transmite competițiile de atletism, baschet 3×3, badminton, box, ciclism, fotbal pe plajă, gimnastică - artistică, aerobică, acrobatică, trampoline și ritmică, judo, kaiac-canoe, lupte – feminin, libere și greco-romane, sambo, tenis de masă, tir sportiv și tir cu arcul.

Opt din cele 15 probe sportive au ca miză calificarea la Jocurile Olimpice din 2020 de la Tokyo 2020 (ciclism şosea şi pistă, judo, atletism, karate, badminton, iar pentru tenis de masă, tir şi tir cu arcul, calificările vor fi directe, prin acordarea de locuri cota).

România va fi reprezentată de 123 de sportivi, care vor participa la toate cele 15 probe de la cea de-a doua ediție a Jocurilor Europene.

Ceremonia de deschidere, va fi transmisă vineri, 21 iunie, de la ora 22.00 la TVR 1 şi TVR HD. Jocurilor Europene de la Minsk 2019 se vor încheia  duminică, 30 iunie, de la ora 22.00. Ceremonia va fi difuzată de TVR 2.

Programul Jocurilor Europene de la Minsk 2019

Vineri, 21 iunie

  • 09.00-10.00 - Baschet 3X3 F ROM-GER şi HUN-CZE TVR HD
  • 14.30-15.30 - Baschet 3X3 M SRB-AND şi ROM-POL TVR HD
  • 22.00-00.35 - Ceremonia de deschidere TVR1, TVR HD

Sâmbătă, 22 iunie

  • 10.00-11.45 - Tenis de masă M/F simplu TVR 1
  • 10.30-14.00 - Judo Calif M 60,63, F 48,52,57 TVR HD
  • 14.45-16.00 - Tir Puşcă AC 10 m Mixt, Finala TVR 3
  • 14.00-19.00 - Gimnastica Rit/Acrob, Finala TVR 2
  • 16.00-17.00 - Baschet 3X3, M POL-SRB şi ROM-AND TVR HD
  • 17.00-19.10 - Judo, Finale TVR HD
  • 18.00-19.00 - Baschet 3X3, M SRB-ROM TVR HD
  • 19.05-21.00 - Tenis masă, M simplu TVR HD

Duminică, 23 iunie

  • 10.00-11.30 - Tenis masă mixt calificări TVR HD
  • 10.30-14.00 - Judo, Calificări M73,81 F 63,70 TVR HD
  • 11.30-14.30 - Baschet 3x3 M,F Calificări TVR HD
  • 14.00-19.15 - Gimnastică Ritm/Acrob., Finale TVR 2
  • 17.00-18.55 - Judo, Finale TVR 1+TVR HD
  • 19.15-21.00 - Tenis masă M/F, Tur 2 TVR HD

Luni, 24 iunie

  • 10.00-11.30 - Tenis masă mixt, Sferturi TVR 1
  • 11.30-13.00 - Atletism (înregistrare din 23.06) TVR HD
  • 13.00-15.00 - Tir puşcă AC M/F Finale TVR HD
  • 15.00-16.30 - Baschet 3x3, Sferturi TVR HD
  • 17.00-19.10 - Judo, Finale TVR 3
  • 18.00-19.40 - Baschet 3x3, Semifinale TVR HD
  • 19.00-20.55 - Gimnastica, Finale TVR HD
  • 19.50-21.55 - Baschet 3x3, Finale TVR HD

Marţi, 25 iunie

  • 10.00-11.30 - Tenis de masă mixt, Semifinale TVR 1
  • 10.30-14.35 - Judo echipe mixt, Calificări TVR HD
  • 14.00-17.35 - Canoe sprint, Semifinale TVR 2
  • 14.20-16.20 - Atletism, sferturi TVR HD
  • 16.00-18.15 - Judo, Finale TVR HD+TVR 3
  • 18.00-20.10 - Tenis masă mixt, Finale TVR 1
  • 18.15-19.20 - Lupte libere M Semif +Finale TVR HD
  • 19.00-20.55 - Gimnastică M/F Aerob, Finale TVR HD
  • 19.30-20.30 - BOX, sferturi Miercuri, 26 iunie
  • 10.00-11.50 - Canoe sprint, Finale TVR 2
  • 10.00-14.00 - Tenis masă M/F, Semifinale TVR HD
  • 14.00-16.45 - Fotbal pe plaja POR-ROM şi ITA-RUS TVR HD
  • 16.00-20.20 - Tenis masă M/F, Finale TVR 1
  • 17.40-19.40 - Atletism, Semifinale TVR HD
  • 18.30-21.30 - Box M/F, Calificări TVR HD
  • 18.40-20.40 - Lupte libere M/F, Finale TVR HD

Joi, 27 iunie

  • 10.00-11.30 - Canoe sprint, Finale TVR 2
  • 11.00-14.00 - Lupte M/F, Calificări TVR HD
  • 13.00-16.00 - Gimnstică artistică Masc. Calificări TVR 2
  • 14.00-17.35 - Canoe sprint, Finale TVR HD
  • 20.45-22.00 - Tenis masă echipe, Calificări TVR 3
  • 21.40-00.40 - Gimn artistică Femninin, Calificări TVR 2
  • 00.00-01.00 - Fotbal pe plajă ELV-ROU (înregistrat) TVR3, TVR HD

Vineri, 28 iunie

  • 10.00-14.00 - Tenis masă echipe TVR HD
  • 11.00-13.30 - Lupte greco M/F calificări TVR HD
  • 14.00-17.30 - Box Semifinale TVR HD
  • 18.00-20.30 - Atletism echipe mixt, finale TVR 2
  • 18.00-20.30 - Lupte greco Semifinale+finale TVR 3
  • 18.30_20.30 - BOX Semifinale TVR 3
  • 20.30-22.00 - Tenis de masă F/M Semifinale TVR HD
  • 20.30-00.30 - Fotbal plajă, Semifinale TVR 1

Sâmbătă, 29 iunie

  • 10.00-16.10 -Tenis masă, Feminin echipe, Finale TVR 1
  • 14.00-16.45 - Gimnastică, Finale TVR 2
  • 16.00-18.35 - Box, Finale TVR HD
  • 17.00-20.15 - Fotbal plajă, Finale TVRHD+TVR 1
  • 17.00-23.10 - Tenis masa M echipe, Finale TVR HD
  • 19.45-21.15 - Lupte (doar dacă avem sportiv român) Finale TVR HD

Duminică, 30 iunie

  • 12.00-15.20 - Box, Finale TVR HD
  • 13.00-17.25 - Gimnastică artistică, Finale TVR 2
  • 16.30-18.00 - Lupte, Finale TVR HD+TVR 3
  • 22.00-00.00 - Ceremonia de închidere TVR 2
Autor: Andreea Iordache andreea.iordachepaginademedia.ro

Trimite un comentariu