Skip to main content

Din presă, în politică şi iar în presă. Laura Chiriac, fostă consilieră a lui Ponta şi candidată ALDE, s-a întors pe sticlă

 
Din presă, în politică şi iar în presă. Laura Chiriac, fostă consilieră a lui Ponta şi candidată ALDE, s-a întors pe sticlă

O fostă realizatoare TV revine pe sticlă după mai mulţi ani de pauză, timp în care a trecut şi prin politică. Este vorba despre Laura Chiriac, fostă membră ALDE şi fostă consilieră a lui Victor Ponta când era premier. 

Publicitate

S-a întors la postul B1 TV, unde pentru moment ocupă tronsonul 16:00-18:00. Tronsonul este ocupat în mod normal de Tudor Barbu, care este în concediu. 

Prima apariţie pe post a Laurei Chiriac a fost ieri, 16 august. 

Din informaţiile Paginademedia.ro, Chiriac va avea un alt tronson când revine Barbu. 

Fostă consilieră a lui Ponta şi candidată la primărie din partea ALDE

Laura Chiriac a lucrat pentru Radio France International, AFP, Realitatea TV şi România TV. 

În iulie 2015, aceasta s-a înscris în ALDE - partidul lui Călin Popescu Tăriceanu, după cum Paginademedia.ro scria la vremea respectivă. 

În august 2015, a fost numită consilieră a lui Victor Ponta, cu atribuţii în domeniul politicilor sociale. 

A fost şi candidată ALDE la Primăria Sectorului 1, în 2016. După alegerile respective, Laura Chiriac şi-a dat demisia din partidul lui Tăriceanu

În 2017, s-a alăturat staff-ului şefului ANAF, după cum scria Hotnews.


Citeşte şi: De la presă, la politică. Laura Chiriac s-a înscris în ALDE


Citeşte şi: Laura Chiriac, numită consilier al primului ministru Victor Ponta


Autor: Raul Bambu raul.bambupaginademedia.ro
viewscnt

Comentarii

  • Didi Didi
    Am cautat si am gasit acum articole din 2016, cand a fost surprinsa sarutandu-se cu amantul intr-o parcare. Nu ar fi o problema, nu suntem ingeri neprihaniti nici noi. Dar explicatiile ei au fost ridicole: spunea atunci ca ea vrea sa faca publice retelele de mafioti si ca nu are cum altfel decat intalnindu-se cu ei, ca sa ii cunoasca... Pacat de tavi basoc, un om extraordinar...
  • Ligia Ligia
    S-avem pardon, am urmarit-o pe Laura Chiriac și ieri și azi la b1 tv , n-o mai recunoșteam, dar are profesionalism ,fața de *** de la romania tv, antena 3, realitatea tv , nu eram prea curioasă pe stiri, dar , ea m-a facut s-o urmăresc și mi-a plăcut frantuzismul ei în exprimare e foarte tare !
  • aCID aCID
    De cînd se numește *** jurnalism? De cînd se petrece în Românica.
  • Dan Dan
    "Realitatea TV" ", "Romania TV" si, hop, "B1TV". Banii n-au miros!
  • mihai mihai
    Și a dispărut câțiva ani pentru că a fost fotografiata în campania electorală când se giugiulea cu amantul milionar cinstit diacomatu în timp ce era candidata lui moliceanu și dadea lecții de moralitate și onoare ca destui "deontologii" care apar în mass media.
  • Elena Elena
    Neinteresant!

Trimite un comentariu

sus