Skip to main content

Un film românesc cu influencerii Iorga şi Adrian Elicopteru' - cel mai urmărit în topul Netflix. Fostul producător iUmor s-a ocupat de film

 
Un film românesc cu influencerii Iorga şi Adrian Elicopteru'  - cel mai urmărit în topul Netflix. Fostul producător iUmor s-a ocupat de film

Un nou film românesc a ajuns pe prima poziţie la scurt timp după ce a fost lansat pe platformale de streaming. Producţia Dragoste la ţară, cu doi influenceri în rolurile principale, este pe primul loc în topul filmelor pe Netflix România.

Publicitate

Filmul Dragoste la ţară este produs de Sorin Popa, care are în spate ani buni de televiziune, dar şi de film. Popa s-a ocupat de emisiuni precum iUmor, În puii mei şi Băieţi de oraş (de la Antena 1). Totodată, este unul din numele din spatele documentarului Hai, România! despre Generaţia de Aur a fotbalului românesc.

Dragoste la Ţară îi are ca protagonişti pe creatorii de conţinut Iorga şi Adrian Elicopteru`, care este şi scenaristul peliculei din topul clasamentului. 

Când rula în cinematografe, filmul a reuşit să depăşească un milion de dolari încasări încă din prima săptămână. 

Din distribuţie mai fac parte şi nume precum Carmen Tănase şi Emil Mitrache din serialul La bloc.

Citeşte şi: TOP. Filmul realizat de fostul producător iUmor şi X-Factor, cei mai mulţi spectatori. E cu influencerii Adrian Elicopter şi Ana Iorga. A depăşit milionul de dolari încasări

Citeşte şi: VIDEO: Interviu cu actriţa Carmen Tănase: „Cum să mă compare lumea cu Dragoş Bucur?!”

Autor: Claudia Baidoc claudia.baidocpaginademedia.ro
viewscnt

sus