Skip to main content

AUDIENŢE. Argentina - Croaţia, record de audienţă: peste 1,7 milioane de români la TVR

Audienţe Argentina - Croaţia. Cifre mari pentru prima semifinală de la Qatar, dintre Argentina şi Croaţia (scor 3-0). TVR 1 a sărit de 1,7 milioane de telespectatori în fiecare minut, cel mai bun "scor" obţinut de postul public la Mondialul din Qatar.

Publicitate

Naţional. La nivelul întregii ţări, s-au uitat la meciul Argentinei 1,71 milioane de români în fiecare minut. Locul doi pentru Kanal D, cu 1,1 milioane de români la un serial turces şi trei pentru Antena 1, cu Nea Mărin

Poziţia a patra pentru Pro TV pe intervalul meciului, cu un film.

Este un "record de audienţă pentru TVR cu recordurile lui Messi", scrie TVR, făcând referire: Semifinala de la Mondialul din Qatar dintre Argentina şi Croaţia a fost cea mai urmărită partidă dată de TVR până acum.

Urban. Semifinala a fost prima partidă care a sărit de un milion de telespectatori la oraşe. Cifrele TVR au fost duble în comparaţie cu locul al doilea, ocupat de Kanal D. Antena 1 şi Pro TV au fost pe 3-4, cu audienţe aproape egale.

Comercial. Peste jumătate de milion de telespectatori din publicul comercial a adunat meciul. Pe acest segment, locul al doilea a fost al Pro TV, cu 230.000 de persoane între 21 şi 54 de ani, din mediul urban.

Vezi audienţele tuturor meciurilor de mai Mondialul din Qatar 2022, AICI.

Audienţele posturilor TV pe intervalul meciului Argentina - Croaţia (21.00-23.00), la nivel NAŢIONAL: