Publicitarul Radu Florescu, în managementul agenţiei Kubis. Agenţia anunţă şi o nouă direcţie
KUBIS Interactive anunţă o nouă structură de conducere şi o schimbare de poziţionare în piaţă.
KUBIS Interactive anunţă o nouă structură de conducere şi o schimbare de poziţionare în piaţă.
Consiliul Naţional al Audiovizualului a analizat difuzarea documentarului Recorder „Justiţie capturată” de postul public.
Legea femicidului, aşa cum s-a văzut în ultimele luni pe agenda publică.
Situaţia economică a presei, în câteva decizii din ultima perioadă.
Două producţii animate realizate în colaborare sau în totalitate de Nickelodeon revin cu noi episoade disponibile din luna mai.
Lanţul de magazine îşi deschide reţeaua de ecrane către clienţii din piaţa de publicitate
Trei burse oferite la Premiile Superscrieri îşi prelungesc termenele de înscriere
Platforma SkyShowtime îşi extinde portofoliul de producţii locale şi introduce mai multe filme româneşti în ofertă.
Anker Innovations propune căşti ANC Soundcore pentru concentrare şi lucru eficient oriunde.
Avocata care a întrebat-o pe jurnalista Alexandra Tănăsescu („Cultura la dubă”) dacă e „terorist”, s-a plâns la CNA că a fost „înregistrată nelegal”.
Antena 1, audienţe vârf de sezon cu emisiunea Chefi la cuţite.
Un deceniu de News.ro, celebrat prin Gala News.ro 2026. Ce s-a întâmplat?
O nouă publicaţie pe print se pregăteşte să intre pe piaţa din România.
60M Media Group se lansează cu ambiţia de a redefini presa prin independenţă şi rigoare editorială.
Numirile făcute de Parlament în conducerile TVR şi Radioului Public sunt neconstituţionale, a decis CCR în şedinţa de miercuri, când a admis sesizările făcute de AUR în acest sens, potrivit surselor HotNews.
Esports Kings 2026 revine cu sute de jucători, turnee naţionale şi finala în iunie.
O săptămână fără Românii au talent vineri. Există o explicaţie
Postul TV Paprika readuce în grilă producţiile locale cu Mihaela Sava, cunoscută publicului drept Prăjiturela.
Auchan România marchează 20 de ani de dezvoltare, investiţii, susţinerea producătorilor locali şi sustenabilitate.
Cine a câştigat cursa audienţelor: Chefi la Cuţite sau Desafio? Cifrele de la începutul săptămânii au fost de partea show-ului culinar.
Consiliul Naţional al Audiovizualului a aplicat două amenzi şi o somaţie pentru modul în care au reflectat în ştiri şi dezbateri scandalulul plagiatului fostului ministru al Justiţiei, Radu Marinescu, dar şi pentru atacurile la adresa jurnalistei Emilia Şercan din partea postului România TV.